BIOREZONANS BRT

U naukowych podstaw terapii biorezonansowej BRT leżą najnowsze dokonania z dziedziny biofizyki, fizyki kwantowej oraz wielowiekowe doświadczenia medycyny chińskiej.
Badania biofizyczne ostatnich 20 lat dostarczyły licznych dowodów na istnienie "biofizykalnej płaszczyzny sterującej", którą można również określać mianem (stworzonym przez lekarzy-naturalistów): "sił regulacyjnych właściwych organizmowi". Już w 1922 A. G. Gurwicz (ZSRR) odkrył "mitogenetyczne promieniowanie" i postulował "regulujące pole biologiczne". Badania te potwierdził w 1928 D. Gabor (laureat nagrody Nobla w dziedzinie fizyki w 1971). Prace Gurwicza kontynuował w latach 30-tych G. Lachowski wskazując, że przy przekazywaniu informacji biologicznych dochodzi do elektromagnetycznego sprzężenia rezonansowego.
W latach 60-tych badania nad wpływami biofizykalnymi na żyjące systemy prowadzili m.in. prof. H. Kuhn, dyrektor Instytutu Chemii Biofizycznej Towarzystwa im. Maxa Plancka w Getyndze (badania nad ewolucją informacji biologicznej i samoorganizacją materii), I. Prirogine (laureat nagrody Nobla w dziedzinie chemii w 1977, twórca termodynamicznej teorii tłumaczącej procesy życiowe, postulujący istnienie "struktur dyssypatywnych" tj. dynamicznych, otwartych stanów materii).
Pierwsza, podsumowująca ówczesne dokonania na tym polu, publikacja pt. Biological Effects of Magnetic Fields amerykańskiej biochemiczki M.F. Barnothy ukazała się w 1964. Z kolei w 1970 opublikowano pracę amerykańskiego biofizyka A.S. Presmana pod tytułem "Electromagnetic Fields and Life" ("Pola elektromagnetyczne a żywa przyroda"). Prowadzone, przez uczonych radzieckich, eksperymenty, których celem było zbadanie mechanizmu przekazywania, odbioru i zapamiętywania informacji biofizykalnych w komórkach i organach, udowodniły istnienie elektromagnetycznego oddziaływania wewnątrz i międzykomórkowego ("elektromagnetycznej bioinformacji"). Z inicjatywy prof. H. Fröhlicha z Uniwersytetu w Liverpoolu, zainspirowanego wynikami tych badań (odkrycie rezonansu mikrofalowego), podjęto w 1975 w Instytucie Fizyki Ciała Stałego im. Maxa Plancka w Stuttgarcie badania nad biologicznym rezonansem mikrofalowym.
Niemiecki biofizyk prof. F.A. Popp z Międzynarodowego Centrum Technologii Biofizycznej w Kaiserslautern udowodnił, że przekazywanie informacji wewnątrz i między komórkami odbywa się poprzez biofotony, tj. pozbawione masy kwanty światła widzialnego, magazynowane i ponownie emitowane przez DNA. S.S. Sung, kierownik badań w C.N.R.S (Państwowym Ośrodku Badań Naukowych) w Villejuif we Francji wykazał, że biokomunikację elektromagnetyczną można śledzić także na poziomie komórkowym. W 1981 M.Rattemeyer ogłosił, uzyskane wspólnie ze specjalistami w zakresie biologii komórkowej z Uniwersytetu w Kaiserslautern, wyniki badań dowodzące, że DNA jest (być może) najważniejszym źródłem ultrasłabego promieniowania komórkowego. Problemem bioinformacji zajmuje się także od lat Instytut Medycyny Klinicznej i Eksperymentalnej w Nowosybirsku (Ultrasłabe promieniowanie jako oddziaływanie międzykomórkowe). W 1982 fizyk R. Adey odkrył, że system biologiczny reaguje na określoną częstotliwość fal o ściśle określonym ultrasłabym zakresie intensywności (tzw. "okno Adey'a").
Od ponad 22 lat prof. C.W. Smith (wykładowca na Wydziale Elektryczno-Elektronicznym Uniwersytetu w Salford w Wielkiej Brytanii) prowadzi badania w dziedzinie oddziaływań wzajemnych pól magnetycznych i elektrycznych z żywymi organizmami (Biologiczne efekty słabych pól elektromagnetycznych). Podobne prace (z użyciem aparatu BICOM) prowadzone są w Instytucie Patologii Eksperymentalnej, Onkologii i Radiobiologii Ukraińskiej Akademii Nauk, oraz w Instytucie Atomistyki Uniwersytetu Austriackiego w dziedzinie biofizyki (K.Torghele, B. Lipp, H. Klima). Eksperymenty dowodzące przenoszenia informacji molekularnej za pomocą aparatu BICOM przeprowadził także prof. dr. rer. nat. P.Ch. Endler z Instytutu Ludwiga Boltzmanna w Grazu wraz z prof. C. W. Smithem oraz prof. dr. K. Petzoldtem z Wiednia.

ZASADA DZIAŁANIA
BICOM Zasada działania LublinTermin "terapia biorezonansowa (BRT)" został stworzony w 1987 na określenie "terapii drganiami własnymi organizmu pacjenta". Jej twórcą jest niemiecki lekarz dr Franz Morell, który po raz pierwszy przedstawił możliwości jej zastosowania w 1977. Pierwszy aparat biorezonansowy został skonstruowany przez inż. Rasche, zięcia dra Morella, i nazwany MORA. W niemieckim Institut für Regulative Medizin (Regumed, dawniej: Brügemann Institut) opracowano sterowane komputerowo urządzenie do diagnostyki i terapii biorezonansowej pod nazwą BICOM (nazwa powstała od terminu "Bio-Communication"). Przedstawicielem firmy Regumed i wyłącznym dystrybutorem aparatów BICOM (wraz z oprzyrządowaniem) w Polsce jest od 1993 firma BIOMED-MONADITH z siedzibą w Poznaniu.
W terapii biorezonansowej wykorzystuje się istniejące w organizmie człowieka (i wokół niego) drgania elektromagnetyczne (biosygnały), które są nadrzędne w stosunku do procesów biochemicznych i nimi sterują. Poza fizjologicznymi (harmonicznymi) drganiami elektromagnetycznymi w organizmie człowieka istnieją również drgania patologiczne (dysharmoniczne). Pierwsze z nich sterują reakcjami chemicznymi, procesami rozwojowymi, regeneracyjnymi i koordynują przemianę materii oraz wydzielanie hormonalne. Drugie zaś, odgrywają rolę zakłócającą, wywołaną na przykład obciążeniem ustroju toksynami, zranieniami, infekcjami, niewyleczonymi chorobami i szkodami jatrogennymi. Sumę biosygnałów fizjologicznych i patologicznych określa się mianem drgań własnych organizmu Pacjenta. Spektrum tych drgań rozciąga się od fal ekstremalnie długich aż po bardzo krótkie. Ponieważ drgania własne organizmu mają naturę elektromagnetyczną można je wychwycić, zarówno z powierzchni skóry, jak i z tkanek oraz narządów, za pomocą specjalnych elektrod (efekt antenowy) i za pomocą przewodu doprowadzić do urządzenia terapeutycznego. Terapeuta dysponuje różnorodnymi, wielowarstwowymi elektrodami BICOM: ręcznymi i stopowymi, stosowanymi do terapii podstawowej, jak i elektrodami: miękkimi, guzikowymi, spiralnymi, żebrowymi i punktowymi.
Pole magnetyczne elektrod jest niezwykle małe i służy jedynie przekazywaniu informacji. Drgania te są przetwarzane dzięki nowoczesnej elektronice (aparat BICOM) w drgania terapeutyczne. Biosygnały terapeutyczne przekazywane są z powrotem z urządzenia do organizmu Pacjenta, przy czym częstotliwości harmoniczne są sprzęgane dodatnio (dodatnie sprzężenie zwrotne) a dysharmoniczne ujemnie, a więc inwertowane (ujemne sprzężenie zwrotne). Działanie terapeutyczne przebiega nie w urządzeniu, lecz w samym organizmie Pacjenta. Elektromagnetyczne pole Pacjenta reaguje natychmiast na dokładnie dopasowany sygnał terapeutyczny i przekazuje do urządzenia BICOM zmieniony wzorzec drgań. Proces ten powtarza ciągle w ciągu ułamków sekund. W ten sposób patologiczne sygnały są w organizmie redukowane, a w końcu wygaszane. Dzięki zabiegowi, fizjologiczne siły regulacyjne ustroju zaczynają prawidłowo sterować procesami biologicznymi. Na skutek poprawy biofizykalnego stanu energetycznego Pacjenta stopniowo dochodzi do poprawy procesów biochemicznych - normalizacji i wyleczenia.

Główną zasadą działania aparatu jest transformacja drgań BICOM-u na wzór częstotliwości magnetycznej. Specjalny układ elektroniczny w aparacie transformuje za pomocą maty modulacyjnej drgania terapeutyczne w magnetyczny wzór częstotliwości. Przy tym informacje terapeutyczne mają taką samą jakość, tak samo precyzyjny wzór, częstotliwości terapeutycznej, jak dane aparatu BICOM na początku. Jaka jest wobec tego różnica? Jest to inna forma zjawiska, oparta na tym samym wzorze częstotliwości terapeutycznej. Tak uzyskane pole magnetyczne przenika organizm całkowicie i w pełni. Dociera do każdej, najgłębiej położonej komórki, przenika kręgosłup, kości, stawy i chrząstki. Dzięki swym niezwykłym właściwościom, aparat BICOM stanowi doskonałe, niezwykle skuteczne rozwiązanie dla ostrych i przewlekłych schorzeń.